Kurs na mini album

Witajcie Kochani! 

Dzisiaj przybywam do Was nietypowo z małą niespodzianką w postaci kursu na mini album! I to nie byle jakiego, będzie to mój debiut, dlatego proszę o wyrozumiałość :)

Rozgośćcie się i zasiądźcie wygodnie, bo zapowiada się duuużo zdjęć :)

Potrzebujemy:
  • Bazy albumowej 
  • Kółek spinających 
  • Maski 
  • Pasty strukturalnej 
  • Farby akrylowej 
  • Tekturki 
  • Dodatków do dekoracji 


No to zaczynamy!

Pierwszym krokiem jest pomalowanie bazy na dowolny kolor, ja wybrałam klasyczną biel. Można też brzegi okleić taśmą washi lub zostawić w naturalnej postaci.


Następnie naklejamy odpowiednio docięty i dopasowany papier. Ja dodatkowo "strzępie" delikatnie brzegi papieru nożyczkami, dla uzyskania ciekawszego efektu


Przechodzimy do tej brudniejszej części :) Pastę strukturalną wymieszałam z odrobiną czerwonej farby akrylowej uzyskując delikatny różowy kolor. Następnie przykładam maskę do naszej oklejonej bazy i nakładam mieszankę. Ja postanowiłam wykorzystać same narożniki maski i tylko w tych miejscach delikatnie i dokładnie rozprowadzić pastę.


W czasie gdy pasta strukturalna schnie ja zabieram się za pomalowanie tekturki. Mieszam białą i czerwoną farbę akrylową do momentu uzyskania identycznego odcienia co narożniki z pasty, a potem maluję tekturkę.


A co się najlepiej nadaje do malowania???

PALCE! :D


Nasze narożniki już wyschły i baza oczekuję na dalsze dekorowanie...


Podklejamy tekturkę na kawałek papieru tak aby zachować ok 2-3 mm "ramki"


Kwadracik podklejamy kosteczkami dystansującymi a przed przyklejeniem ozdabiamy bazę koronką (Jeśli koronka ma bardziej problematyczne brzegi można ją przykleić przed papierem bazowym. Wtedy brzegi zawijamy pod papier i nic się nie "siepie")


Na koniec dodajemy kółka spinające. Osoby, które ich nie posiadają mogą zamienić je na wstążkę, sznurek lub cokolwiek innego co mu wyobraźnia podpowie

A na samiuteńkim końcu dodałam jeszcze malutkie kryształki, bo sroki lubią jak się świeci :)


Efekt końcowy prezentuje się następująco:
Do stworzenia tego albumu wykorzystałam:

Maska szablon wzór GEOMETRYCZNY v.17 Tekturka tło NOLTO
Baza albumowa z dziurkami 10x10 cm (6 kart)

Mam nadzieję, że kurs się przyda i dzięki niemu powstanie wiele pięknych albumów, z wykorzystaniem papeliowych produktów :)

Pozdrawiam!


4 komentarze:

Dziękujemy za odwiedziny i pozostawione komentarze :)

Copyright © 2016 PAPELIA - Blog , Blogger