Kurs na zawieszkę na alkohol


Dzień dobry!

Zdarza Wam się w ramach prezentu darować komuś alkohol? Mnie tak. I wtedy pojawia się problem, wręczenia tego w ładny sposób...papierowych torebek nie lubię, więc pomyślałam, że zawieszka stosowna do okazji będzie dobrym pomysłem. I z tej okazji mam dla Was mini kurs, jak taką zawieszkę wykonać. Jeśli jesteście zainteresowani - zapraszam do dalszej lektury.


Potrzebujemy:
1. Papier bazowy - u mnie eko, w wymiarach 8,5x18cm
2. Papier kolorowy - u mnie arkusze nr 1 i 10  i pasek z zestawu 
4.Gaza opatrunkowa
5.Sznurek jutowy 
6.Tusz - u mnie brązowy
7.Narzędzia - gilotyna/trymer/nożyczki, tablica/kostka do bigowania, dziurkacz okrągły/wykrojnik koło 3cm i opcjonalnie dziurkacz narożny 
8. Klej i kostki dystansowe - u mnie 2mm.
Sposób wykonania:
1. Bazę bigujemy na wysokości 6cm jej dłuższego boku. Następnie pośrodku mniejszej części wycinamy dziurkaczem/wykrojnikiem koło, przez które będziemy zawieszkę nakładać na szyjkę butelki. Opcjonalnie zaokrąglamy rogi. 

2.Wycinamy dwa prostokąty z papieru kolorowego o wymiarach 8x11,5cm oraz 7x10,5cm. Z paska wycinamy "chmurkę" na kształt tekturki z napisem (ja potuszowałam jej krawędzie). I opcjonalnie zaokrąglamy dwa rogi obu prostokątów w sposób, jak na zdjęciu. Dodatkowo możemy 'poszarpać' ich krawędzie. 


3. Większy kawałek kolorowego papieru przyklejamy do bazy na klej. mniejszy na kostki dystansowe. W tym momencie, możemy też umieścić kostki na 'chmurce', ale na razie nie przyklejamy jej do zawieszki. 


4. Kiedy mamy oba kawałki przyklejone już do naszej bazy zaczynamy zdobienie zawieszki - mocujemy za pomocą kleju gazę opatrunkową. 

5. W tym momencie ogranicza nas już tylko wyobraźnia! Zdobimy nasz projekt według własnego pomysłu. Ja w centralnym punkcie umieściłam 'chmurkę' z napisem, w dwóch naprzeciwległych rogach ster i kotwicę. Pozostałe dwa rogi uzupełniłam sznurkiem. I gotowe! 

Co myślicie o takim zdobienie upominku? 
Mam nadzieję, że choć jednej osobie mój mini kurs będzie pomocny. 

Pozdrawiam ciepło! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za odwiedziny i pozostawione komentarze :)

Copyright © 2016 PAPELIA - Blog , Blogger